22 cze 2015
Rozpoczęcie drugiej edycji programu stażowego Leopolis for Future oraz udział w Europejskim Kongresie Finansowym

Już od dziś, w towarzystwie ponad tysiąca czołowych europejskich i krajowych polityków, przedstawicieli świata biznesu i nauki, nasi stażyści poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie o najlepszy scenariusz dla Polski i Europy. Honorowy Patronat nad tegorocznym Kongresem objął Przewodniczący Rady Europejskiej Pan Donald Tusk.

 

Główne obszary tematyczne Kongresu to: bezpieczeństwo i stabilność rynków finansowych w UE, wyzwania dla rozwoju rynku kapitałowego, zarządzanie wartością przedsiębiorstw, finansowanie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Wzorem ubiegłego roku, stażyści Lepolis for Future mieli możliwość uczestniczenia w debatach organizowanych przez Akademię EFC. Spotkanie członkw Akademii EFC rozpoczęło się w wieczór poprzedzający Kongres debatą na temat ich pomysłów na zmiany w Europie i swoich krajach. Debata była następstwem powstania publikacji Akademii EFC noszącej ten sam tytuł „What would we change in Europe”. W tegorocznej publikacji znalazły się eseje Iryny Rudey z Politechniki Lwowskiej oraz Marty Ferents z Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. Zainteresowanych zachęcamy do lektury tutaj. Gratulujemy wyróżnienia naszym stażystkom!

 

Poza udziałem w debatach Kongresu członkowie Akademii EFC brali również udział w spotkaniach z liderami polskiego biznesu oraz przygotowanych przez nich warsztatach.

 

Liderzy, którzy spotkali się, że studentami:

  • Maciej Koński (zastępstwo za Herberta Wirtha), KGHM Polska Miedź
  • Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu
  • Sławomir Jędrzejczyk, Wiceprezes Zarządu PKN Orlen
  • Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK,
  • Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego
  • Andrzej Tersa, Prezes Zarządu ENERGA SA