23 cze 2014
Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Dzięki uprzejmości Profesora Leszka Pawłowicza z Gdańskiej Akademii Bankowej, nasi stażyści mają zaszczyt uczestniczyć w IV Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.


Tegoroczny kongres zdominowała tematyka bezpieczeństwa finansowego i energetycznego, a zaproszenie do aktywnego udziału w debatach kongresowych przyjęło ponad tysiąc trzystu czołowych przedstawicieli władz europejskich i krajowych, instytucji regulacyjnych i nadzorczych, biznesu, świata nauki, polityki oraz mediów- min. Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa, Dato’ Seri Haji Ahmad Husni Bin Mohamad Hanadzlah, minister finansów Malezji oraz Stephen Kampeter, sekretarza stanu w niemieckim Ministerstwie Finansów.


Nasi stażyści maja również możliwość uczestniczenia w debatach w ramach Akademii EFC będącej inicjatywą Kongresu skierowaną do studentów i młodych absolwentów. Głównym celem Akademii EFC jest stworzenie platformy debaty młodych Europejczyków o ich przyszłości zawodowej i przyszłości UE, o ich pomysłach i problemach na progu wkraczania na ścieżkę profesjonalnego rozwoju. Ideą Akademii jest również wspieranie poszukiwania istotnych wartości, poprzez spotkania, nawiązywanie kontaktów oraz wymianę poglądów i doświadczeń.