30 lip 2023

Muzeum Emigracji znajduje się w sercu gdyńskiego portu, pod adresem „Polska 1″. To tu mieści się – wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym – zabytkowy Dworzec Morski. Ze względu na fascynującą historię, budynek jest nie tylko siedzibą muzeum, ale też ważną częścią prezentowanej w Muzeum opowieści.

To w Dworcu Morskim znajdowało się centralne miejsce przedwojennego ruchu pasażerskiego. Tutaj cumowały legendarne polskie transatlantyki z MS „Batorym” na czele. Gmach stanowił główną część rozległej infrastruktury emigracyjnej. Budynek pełnił także bardzo ważną funkcję reprezentacyjną – był ostatnim obrazem Polski, który pamiętali emigranci, a także pierwszym dla przyjeżdżających zza granicy. Jego architektura – z jednej strony monumentalna i elegancka, z drugiej awangardowa i funkcjonalna – łączyła najważniejsze cechy Gdyni – dumy polskiego państwa, ale też miasta otwartego na świat i nowoczesność.

Źródło fotografii: Strona internetowa Muzeum Emigracji w Gdyni www.polska1.pl 

29 lip 2023

Stałym punktem na mapie Trójmiasta i miejscem, które odwiedzamy z naszymi stażystami co roku jest Europejskie Centrum Solidarności.  Jak co roku wizyta w ESC wzbudziła wiele emocji wśród naszych stażystów.

*Europejskie Centrum Solidarności to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności. Stanowi muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, bibliotekę i mediatekę. 

28 lip 2023

Po wizycie w Blue Media popędziliśmy do Gdańskiego Teatru Szekspirowaskiego, gdzie w ramach 27.Festiwalu Szekspirowskiego obejrzeliśmy spektakl w konwencji flamenco pt. „Hamlet. The dance of the melancholic” w reżyserii Jesusa Herrery. Po spektaklu odwiedziliśmy Bibliotekę im. Profesora Jerzego Limona, gdzie spotkaliśmy się z Wiceprezes Fundacji Theatrum Gedanense, Panią Justyną Limon.

28 lip 2023

Serdecznie dziękujemy Blue Media/ Autopay za zorganizowanie dzisiejszego warsztatu wymiany doświadczeń oraz Wojtkowi Murawskiemu, Członkowi Zarządu Blue Media, za przedstawienie nam świata obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży on-line. W spotkaniu uczestniczył również Prezydent Sopotu, Pan Jacek Karnowski.

28 lip 2023

Czekamy już na peronie, na który za chwilę wjedzie Pendolino z naszymi stażystami z Warszawy. Przed nami wspólny weekend pełen atrakcji. Zapowiada się dużo chodzenia, mało snu i świetna zabawa.

27 lip 2023

W dniu 27 lipca 2023 roku wraz ze stażystami Leopolis for Future złożyliśmy wizytą Pani Prezydent Aleksandrze Dulkiewicz. Serdecznie dziękujemy Pani Prezydent za wiele ciepłych słów i poświecony nam czas. Mamy nadzieję, że będziemy mieli szansę kontynuować naszą rozmowę jesienią, już w ramach cyklu Leopolis for Future online.

20 lip 2023

W dniu 20 lipca 2023 nasi stażyści odbywający staż w Trójmieście mieli zaszczyt odwiedzić w Urzędzie Miasta Gdyni Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze, a rozmowę na temat przyszłości narodu ukraińskiego, szans i wyzwań stojących przed naszymi stażystami zapamiętamy na bardzo długo.

9 lip 2023

Program Leopolis for Future to nie tylko zdobywanie doświadczenia zawodowego oraz poznawanie historii i kultury Polski i Europy. Znajdujemy też czas na zabawę i przyjemności. W niedzielę 9 lipca wybraliśmy się ze Stażystami z Trójmiasta na wycieczkę, tramwajem wodnym na Hel. Pogoda była piękna, a woda w Bałtyku jak zawsze za zimna do kąpieli, choć chętnych nie brakowało 😉